Emakeelepäev etc

Täna on siis emakeelepäev ja meie räägime sellest kohe kindlasti kell 1230 algavas Tehnokrati teises pooltunnis (Kukus, kus mujal). Külas on Mart Rannut ja Haldur Õim — ning me paneme kokku shoppinglisti ehk mida oleks vaja lähema kolme aasta jooksul kindlasti arendada, et eesti keel ei satuks luuserite hulka. St ei osutuks keeleks, millel puudub tehnoloogiline tugi ja mis seega on varsti hääbumisele määratud. Kuna see saatepool on meil juba lindis, siis panen siinkohal saadud nimekirja ka välja:

  • Kõnetuvastus ca 10 MEEK
  • Grammatika 1 MEEK
  • Masintõlge 3-4 MEEK
  • Semantiline otsimootor 3-4 MEEK

Muideks, komponendid on omavahel seotud, nt kõnetuvastuseks oleks vaja semantilist analüüsi jne.

Kiire rehkendus annab ca 20MEEK järgmise kolme aasta peale, lisaks igaks juhuks tagasihoidlike meeste poolt küsitule kerge koefitsiendi ja … hakkame rääkima operatiivsest vajadusest minimaalselt 10-15 MEEK aastas. Selle numbriga läheme mõnes järgmistest saadetest kindlasti riigilt raha nuiama.

Loe ka: Keel ja tehnoloogia (Einar Meister).

SLÕleht: Emakeele päev: eestikeelsed arvutid päästavad eesti keele, sama mega.ee all (erinevad kommentid).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Tehnokratt!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)