Pahad poisid kasutavad krüptot

#

Eelmisel nädalal oli kuumaks teemaks riigi soov pealtkuulata ja -lugeda (vt nt ÄP Kõned ja elektronpost avatakse nuhkimiseks). Aga eks selle vastu ole ka rohtu, nimelt krüpto — nagu me paar nädalat tagasi teleka-kratis näitasime, on kõik privaatsuse tagamiseks vajalik sinu arvutis juba jupp aega olemas.

Slashdot’is arutatakse täna muideks umbes samal teemal, Nasty Bad Men Are Using Encryption all on viidad artiklitele CNNis ja USA Today‘s kus juttu sellest, kuidas Osama bin Laden (ja küllap ka kõik muud terroristid) kautavad jutukaid jms omavaheliseks kõvasti krüptitud suhtluseks.

Muideks, kes tahab teemasse põhjalikumalt süveneda, siis Dorthy Dennings kirjutab hästi ja põhjalikult… vt näiteks Hiding Crimes in Cyberspace, mh palju näiteid elust.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Kiika veebi!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)