Asjaolude soodsa kokkulangemise tõttu on mul äkiline vajadus ja võimalus teha juba sel neljapäeval (13.mai 2010)üks koolitus mis on reeglina tuntud pealkirja “Prepress neile kes seda ise ei tee” all – toimub arvutiklassis ja me mängime päeva jooksul läbi tüüpilise trükise teekonna ideest teostuseni pannes rõhku töökorraldusele ja katsudes vastata kõigile küsimustele suundadelt:
- miks on juba piltide valikul oluline teada, kas töö läheb kaetud või katmata paberile ja miskõikmuu paberist sõltub? millisest pildist saab arvutis saia teha ja millisest mitte?
- misasjad on värviprofiilid ja trükikvaliteeti puudutavad standardid mida peaks nõudma / mida meilt nõutakse? miks värviproof ei lähe (või ikkagi läheb?) kokku trükiga?
- mida tehakse programmides nagu Photoshop, Indesign, Illustrator ja Acrobat – ning mida trükikoda/repro sellest jadast tulnud PDF-failiga pihta hakkab (selle kõik mängime omal nahal läbi, eelteadmiseks piisab hiire tarvitamise oskusest ja võimest järgida soovitusi “võtame nüüd palun X menüüst valiku Y”)
- … ja kuidas selles tsirkuses tervet mõistust säilitades kindlakäeliselt projekte juhtida võiduka kasumi suunas
Kellele ma seda pakuksin?
- reklaamifirma projektijuht / account director / tootmisfaktor jne
- trükikoja müügitegelane
- kirjastuste tootmisjuhid, toimetajad ja muud asjapulgad
- KÕIK NEED, KES PEAVAD SELLISEID ASJU RIIGIHANKIMA!
- kuigi selle koolituse eesmärk pole õpetada neid asju ise tegema VÕIB sellest olla kasu ka kujundajale / fotograafile / jne kes tahaks enne ja pärast teda toimuvast protsessit paremat aimu saada (või leida vastust küsimusele “mida ma peaksin veel oskama peale Coreli?”)
Mul on hetkel… max 6 vaba kohta, raha küsiks 2495+km per nina. EAS koolitusosakud jms meetmed teretulnud (küsi taotluse jaoks bürokraatlikumat versiooni koolituse sisukirjeldusest!).
Täpsustavad küsimused teretulnud ASAP 56 565 565 (minaise st Peeter Marvet :-)