aja veeb ee

Kristjani juures on kena arutelu teemal ajaveeb.ee konkurss. Peamiseks probleemiks ePassi nõudmine loginiks … mis ka minul silma torkas. Aga tegelt veel üht koma teist:

  • miks kirevase pärast valib parim ajaveebi VIP-zhürii ja mitte kasutajad?
  • kus on RSS millest näeksin lisandunuid?
  • kus on vahend, millega saan mugavalt oma eelistusi koondada? (näiteks adekvaatsema hindamise eesmärgil)
  • ever heard about tag’s?
  • jne

Tegelt on lähenemuslikult suurim jama muidugi reeglistik. Kunagi kui mind kah vist kutsuti zhüriitama läks vastus lakooniline:

tjah,

sellega on selline lugu, et … vt nt http://2006.bloggies.com korraldust. ajaveebinduses ei ole “asjatundjaid” (vrd: unconference’il ei ole publikut, on osalejad), seega ka zhürii funktsioon suht küsitav.

broadcast-ajastu on ammmuuuuuu läbi, you know :-)

-pets

Millised siis on erinevused kahe “konkursi” vahel ja miks ma soovitasin (edutult) neil maailmapraktikast õppida?

  • Bloggies: (1) kodanikke innustatakse soovitama kuni 3 lemmikut eri kategooriates, (2) 3 x 50 hääletamiseks nõusoleku andnut saavad kutse vahehääletusele kus nad valivad kategooriate enimsoovitatute hulgast välja 5 parimat (3) finaalis saavad kõik valida iga kategooria 5 parima hulgast eriti parima
  • Ajaveeb.ee: (1) kodanikke innustatakase soovitama ajaveebe eri kategooriates (2) tehniline tiim otsustab kas sobib (3) esitamine ja hindamine toimuvad paralleelselt mistõttu hiljem laekunute tõenäosus saada nähtud/hinnatud kahaneb (4) hääletuse tulemusel selgunud top10 saab hinded ka auliselt zhüriilt misjärel selgub võitja.

Ühes sõelutakse “lemmikuid” vähendades juba esimeseks 3×50 paneeli hindamiseks oluliselt töö mahtu ja lastes inimestel väärtuslikumale rohkem tähelepanu pöörata, teises käib miski punktide jagamine suht kontrollimatus protsessis (keegi kurat ei viitsi neid kõiki läbi vaadata) ja tulemus tõepoolest ei ole ilma zhürii punnitamiseta söödav… ja rahva lemmikuks saab nagu ikka miski jaburus, nagu näiteks lehekülg millel vana rohelise sapaka pilt…

Peaks vist lisama, et olen korduvalt osalenud nende varasematel veebikonkurssidel ning üks vähestest, kes on alati kõik 1000kond veebi läbi vaadanud (eelviimati oli vist Ahti Mänd teine stahaanovlane). Seda mõistagi tänu sellele, et kirjutasin oma veebirakenduse, mis konkursi-veebid mugavalt läbilapatavaks muutis… Sest sellise keskmise arendusosakonna loodud asjandustega ei saa suurt muffigi teha.

Ja erikuradimasendav on muidugi see, et tiba enne selle ürituse päevakorda tõusmist sai selgeks, et on tulemas õige aeg podcasti propagandaks ning mul hädasti vaja kolhoos.ee’le jämeda toruga räkiruumi mida käisin seda ka sponsiks küsimas. Reklaamipinnana pole tehnokratt.net või kolhoos.ee eriti atraktiivna, aga minule oluline katselava ja seega pakkusin abi turuliidri kursis hoidmisel maailmas arenevate trendidega. Tulemus nagu ikka viisakas ei… Eks ma proovin paari aasta pärast uuesti, äkki nad siis juba teavad mida nad ei tea ja ei keera vähemasti samaaegselt ajaveebi-konkursiga kinni blogger.com kasutajate võimalust oma kodulehti hot.ee’s hoida :-)

Täiendet: muid arvamusi on mugav jälgida Technorati ajaveeb.ee otsingu abil, sealt leiab mida arvavad nt Kaimar Karu (disaini ja reeglite kohta) ja Kohvikratt (et peaks luba küsima blogilistelt st kas soovivad tähelepanu… hetkel võimalik lasta eemaldada).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

9 Kommentaarid