sundeksemplari seadus

PM: Raamatukogud saavad seaduse netikirjanduse arhiveerimiseks, seaduseelnõu koos saatekirjaga eÕiguses. Oluline point võrreldes kunagiste ideedega (kuidas kõik peavad oma teoseid edastama jne) on see, et kehtestatakse lihtsalt kohustus tagada Rahvusraamatukogule ligipääs arhiveerimiseks — mis on ju mõistlik:

§ 7´. Võrguväljaannete sundeksemplaride loovutamine

(1) Võrguväljaannete sundeksemplaride loovutamine seisneb võrguväljaandest koopia tegemises sundeksemplaride saaja poolt.

(2) Sundeksemplari loovutaja on kohustatud koopia tegemist võimaldama.

Aga kogu see ministeeriumipoolne otsustamine mis ei ole rahvuskultuurile oluline tundub jabur. Minumeelest võiks Eesti paista silma sellega, et kuulutab archive.org tehnoloogia de facto standardiks ja arhiveerib kõike mis ette satub. Rahvusraamatukogu kontrollib, et midagi märkamata ei jääks, ning korraldab paroolitaguse veebi ligipääsu. Kõigile seletatakse, kuidas luua sitemap.xml vms arhiveerimisele kaasaaitavat sisukaarti. Punkt.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)