Tark mees krae vahel

#

Delfi viitas äsja sellisele vidinale nagu Accenture Personal Awareness Assistant — lahe aparaat, mis pildis ja helis sinu ümbrust jälgib ja on alati valmis märksõna kuuldes midagi ette võtma (salvestama jutujuppi, saatma seda kolleegidele edasiseks ülesandeks vms). Lugesin veidi edasi, ja ennäe — Study Points to Coming Acceleration of Ubiquitous Commerce loos kirjutatakse, et 3 aasta pärast kasutab 24% Euroopa äri-inimestest voice commerce’i. Teades, et viimase paari aasta jooksul pole riik sentigi pannud keeletehnoloogiate alla (sinna kuulub muideks ka kõnetuvastus ja -süntees, rääkimata semantilisest analüüsist jne) on mul üks pisike küsimus: mis keeles küsib Eesti ärilane aastal 2003 oma pihuarvuti käest hommikust ilmateadet?

Postitatud rubriiki Arhiiv, Kiika veebi!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)