Moblast autovalvur

Esimene vastus meie üleskutsele kasutada moblat millekski mõistlikumaks kui lihtsalt helistamine vastas esimesena Aivar:

Mina võtaks sõna autovaraste vastu. Soetasin mõned aastad tagasi omale korteri mille aknast ei olnud võimalik autot näha. Nüüd olen oma autot kolm aastat telefoniga kontrollinud ja seda väga lihtsalt ja suhteliselt odavalt.

Selleks võtsin Ericssoni telefoni lahti ja vaatasin mis seal huvitavat sees on. Et ma ei ole mingi õppinud elektroonik aga plussi ja miinuse vahel ikka mõistus vahet teeb, kasutasin telefoni YES käsklust viimase numbri valimisel. Selleks et mobiil valima hakkaks, on vaja kaks korda YESsi vajutada.

Enamlevinud autoalarmid annavad häiret ka ohutuledega, seega piisab numbri valimiseks alarmseade tööle hakkamisest. Kontrolliks, et seade ka töötab, on mul võimalus teavet saada ka uste avamisel. Tavaliselt siis ohutuled vilguvad miinimum kaks korda (uste sulgudes üks), seega kui mitte-ausate kavatsustega kodanikud kasvõi puldist uksed avavad (või on neil spetsiaalsed seadmed), saan ma sellest koheselt teada. Taskus on mul Ericsson mida saab ka ilma taskust võtmata, külje pealt helistamise nupust katkestada, seega ei häiri oluliselt mind uste avamisel igakordne teave telefonilt.

Ohutulede ja telefoni YES klahvi vahele jääb vaid tavaline tanklast ostetud 33kroonine relee, mis tulede aktiviseerudes jäljendabki YES käsklust… ja telefon helistab viimasel valitud numbril, ehk minu isiklikul. Autosse peidetud telefonil on Delta paketi kaart, 59krooni kuus läheb otsekorraldusega pangaarvelt maha, kuna autoga ma eriti ei räägi. Mõistan teda helinast.

Lisaks oli siiski vaja EMT-ist kaubelda sõnumite mitte edastus teenus auto telefonile, kuna sõnumid (näiteks reklaamid EMT võrgus) plokeerisid automaatse väljahelistamise Ericssonil. Sellist teenust neil küll polnud, kuid… lõpuks tehti mulle erand ja tuldi vastu. Veel on soovitav autotelefon suunata enese telefonile, et sissehelistamsega ei saaks telefoni liini kinni panna. Muidugi peaks olema number ka mitte kataloogide levitada, küll aga peab numbrit ennast nägema telefonis, et teada, millega tegu.

Põhimõtteliselt saaks sellega iga tubli M/N kodanik hakkama. Kulud on minimaalsed ja mis kõige tähtsam, öösel võib rahuliku südamega magada!! Ja kui ka auto pihta pannakse…. ja kohe ei jõua reageerida, saab ju põhimõtteliselt autot telefoni asukoha järgi leida…

Soovitan kõigile, kes vähegi oma autost ja enda südamerahust lugu peavad, samuti teha!!

Lisan siia juurde vaid seda, et korda armastava inimesena tõi Aivar YES-klahvi külge joodetud juhtmed handsfree-pesa külge ning telefon on autosse peidetud igati ühes tükis (ning loomulikult vajadusel ka lihtsalt telefonina kasutatav). Kellel asja vastu huvi, leiab Aivariga ühendust www.hot.ee/tsiiv kaudu.

Postitatud rubriiki Arhiiv. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

5 Kommentaarid

 1. Rauno Krahv
  Lisatud 12. nov. 2001 kell 11:13 | Püsiviide

  Tere,

  seda mobiilsest alarmi tahaks oma silmaga ka näha, oleks kuskil võimalik?

  või on see nägemine TOP SECRET?

  Parimate tervitustega

  [email protected]

 2. Taavi Ennemuist
  Lisatud 12. nov. 2001 kell 18:54 | Püsiviide

  Noo!!

  Üks küsimus. Kas sa laed seda telefoni koguaeg ise, või on ta sul kuidagi sigaretisüütajaga ühenduses?

  [email protected]

 3. Henri
  Lisatud 13. nov. 2001 kell 09:28 | Püsiviide

  Sigaretisüütajaga ühendades oleks vajalik staatilise elektri kaitse, kuna 1 viis autosid varastada on see, et lastakse autsse surakas sisse ja kõrvetatakse kogu elektrisüsteem läbi ning veetakse auto ära. Aga postitiivne on see, et lahendus on lihtne ja odav.

 4. n6unik
  Lisatud 18. nov. 2001 kell 19:24 | Püsiviide

  Servus,

  jäin mina siin mõtlema, et mis saab siis kui

  1) …ma juhtun samal ajal telefoniga rääkima, kui alarm mulle helistab? redial?

  2) … mul juhtub üldse telefon olema välja lülitatud või olema väljaspool leviala?

  Peale ärandamist positsioneerida on üks võimalus, juhul kui kogu leiutise kupatus on muidugi autos alles. Ma pakuks välja lahenduse, et sama telefon ühendada immobilaiseriga, kui auto juhtub olema juba ära aetud või lihtsalt ma ei ole auto läheduses, et alarmi kontrollima minna, siis piisab vaid kõnest ja immo lülib auto (igaks juhuks) välja. See muidugi eeldab, et sellele numbrile saab helistada vaid omanik ise.

  Lisaks sellele peab selle kupatuse ka kuhugi korralikult ära peitma, et vandid seda sisse ei vehiks.

  Kõrgepingega autot varastama? Pole kuulnud ja kahtlen sügavalt. Aga mine sa tea. Eeldaks see vargalt ju kõrgepinge olemasolu ja ma ei tea, mis on teha selle autoga enam, pärast seda kui see pinget on tunda saanud? Tänapäeva autot ju nõnda elektrit täis ;)

 5. n6unik
  Lisatud 19. nov. 2001 kell 21:42 | Püsiviide

  mis juhtub, kui lülin tööle avariituled? need blingivad ka ju 2 korda ja enamgi? sel juhul peab seadme sõidu ajaks välja lülima? või annab siin ka asja releega kuidagi lahendada..?