Sedapuhku pühendas Pets hommikupooliku varastatud arvutite teemale: nimelt jäi mulle silma paar kirja GNT Eesti (ehk arvuti-ala hulgimüüja) arvutifirmade postilistis. Paraku on tegemist suht “elitaarse” seltskonnaga, st sa võid paluda oma arvutimüüjal sinna vargusest teada anda, aga laiemal üldsusel puudub võimalus näiteks enne kasutatud arvuti ostmist selle päritolu kontrollida.
Et probleemile lahendus leida, tekitasingi täna hommikul kolhoos.ee alla varastatud.kolhoos.ee nimelise saidi ja lisasin sinna ka seemneks paar teadaannet — edasi võib aga igaüks ise oma muret kurtma minna.
- bbsummer.bb.ee — BBSummer’01
- www.itl.ee/okfest2001 — OKfest 2001
- varastatud.kolhoos.ee — varastatud arvutid
Ja juba jõudis meile arvuti-varguste-vältimise teemal endast märku anda www.turvaregister.ee, kes soovitavad mõistagi arvutid ja nende osad muuta tuvastatavaks (ja ühtlasi raskemini müüdavaks).
Üks kommentaar
Jagaksin veel natuke meie firmast varastatud läptopiga seoses tekkinud kogemusi. Ehk: kuidas arvuti vargusega tekkivat kahju võimalikult väiksena hoida:
Arvuti seerianumbrid ja muud eritunnused tasub kuskile kindlasse kohta tallele panna, et pärast oleks võimalik neid politseile edastaga ja varastatud.kolhoos.ee-le üles riputada.