amazon teeb seda jälle

S3’st olete kuulnud? (noh vähemasti on ruby-on-rails meieni jõudmas :-)

Amazon lasi just beetasse EC2 ehk Elastic Compute Cloud nimelise asja mis lubab reaalajas endale serverivõimsust provisioneerida. Kiire valuutakonversioon annab instantsi hinnaks ca 1000 kr kuus + ca 2,5 kr liigutatud gigabait (suuremat distributsiooni on mõtet teha S3 peal, kus BitTorrent aitab populaarsete failide levitamise hinnas kokku hoida). Aga neid saab mõne minutiga paljundada, vajadusel võivad seda muidugi ette võtta ka serverid ise (kui peaks tekkima soov maailma vallutada, näiteks).

Beeta on hetkel muidugi täis, regades lubatakse saata notifiktsioon kui ressurssi peaks vabanema.

note-to-myself: hetkel ei ole vist parim hetk investeerida pisikestesse usinatesse serveri- ja softimajutuse pakkujatesse.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)