Täna Kukus

Tänaseks põhiteemaks on keeletehnoloogia ja me arutame natuke pikemalt seda, millest telekas lühidalt räägitud sai — ehk et milliseid rakendusi hetkel katsetatakse, mis on tuleviks ja mis see kõik tähendab eesti keele seisukohalt. Seltsiks on meil Einar Meister Küberist ja Raul Vahisalu EMTist. Aga sinna lisaks ka üks teine keeleteema, nimelt lokaliseerimine, ja rääkimas sellest Mihkel Nummert läti firmast Tilde kus tegeletakse nimelt sellega (aga tulemuseks olev soft ei pruugi seejuures sugugi lätikeelne olla).

Saate alustuseks aga kiikame sellist ettevõtmist nagu Tiigriretk Eestimaal ehk simulatsioonimängu, mille käigus kooliõpilased rändavad metsas läbi viie koosluse ja peavad lahendama kokku 35 ülesannet (ja kõige selle juures silmas pidama, et virtuaalne moonakott tühjaks ei saaks).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Tehnokratt!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)