Kinobussi filmiõpetus

Kuigi järgnevad viited keskenduvad lühifilmile / mängufilmile on mõistlik sarnast metoodikat kasutada ka mistahes muu filmi tegemisel, sh dokumentaal, õppefilm jne. Kõik algab ideest, selle järgi paneme kirja loo, loost joonistame pildiriba ehk storyboardi ning kõige lõpuks filmime üles. Ning igas etapis tasub mõistagi kontrollida tulemust algse idee vastu ehk kas see aitab saavutada seatud eesmärki?

Mingit reaalset sündmust reaalajas dokumenteerides on mõistagi raske ettevalmistatud plaani järgida, aga kui sündmuse kulg on vähegi ette teada – samuti tulemus, mida saavutada tahame – on abiks kasvõi fiktiivne storyboard enne välja mõelda, sest nii on kohapeal lihtsam valida seda mida peaksime üles võtma ja millises mahus. Reaalsest materjalist võib siis hiljem uue storyboardi ehitada.

NB: kui asume ülesvõetud materjali kokku lõikuma on mugav kasutada pikemaid juppe ning kogu olemasolev vähegi huvitav video ära kasutada; kui see lugu tuleb aga piltideks joonistada on oluliselt mugavam vähem pilte joonistada – ja kui me seame enda materjalikasutusele kunstliku piiri saame tulemuse, mis on vaatajale palju parem.

Mõned minu enda videod

http://www.youtube.com/petskratt

  • Intervjuu Thad Halliga, vt ennekõike sissejuhatust ja teema lahtirääkimist, video on käe pealt suhteliselt sandis valguses ja ei peaks eeskujuks olema
  • Minu andmed on minu omad – jällegi, vt pildiline kate
  • Robotexi reeglid – soovitan proovida võtta mistahes õpetus (pannkoogi tegemine) ning teha sellest lühike klipp koos pealeloetud tekstiga, st tekst ja pilt sünkrooni, leida sõnastus mis on piisavalt lühike jne

Videoid mujalt