Kristjan Jansen ehk kika:
Rubriik sai alguse konkreetsest murest – reisilehekülg http://trip.ee vajas hädasti uut backendi – masinavärki, mis hõlbustaks lehekülje kokkupanekut, toimetamist ja arendamist. Et uue süsteemi loomiseks endal ja sõpradel aega nappis, siis tuli seada pilk Internetti ja proovida erinevaid CMSe (sisuhaldussüsteeme) oma kasuks tööle panna. Nimetatud katsetustest sündiski järgnev artiklisari.
- Kolhoosnik jagab kogemusi – esimene www.kolhoos.ee keskkonna test.
- Lehekülg tuhande näoga annab ülevaate trip.ee backendi-otsingutest.
- Kolhoosnik testib tuumapommi: PHPNuke – teine test. Paljugi on artiklis aegunut, palju aga siiamaani aktuaalset, eriti mis puutub PHPNuke puuduste poolt.
- Kolhoosnik testib Norramaa põllutööriistu: eZPublish. Varajase eZpublishi versiooni (pre 1.0) test, nüüdseks on süsteem kõvasti edasi arenenud.
- Kolhoosnik testib nii, et higi tilgub: Drupal. Sisuhaldussüsteemide uustulnuka, Drupali test, baseerub versioonil 2.00. Vananenud.
- Kuidas valida weblogi? – üldised soovitused open-source weblogide valikuks.
- UUS! Drupali korduma kippuvad küsimused
RSS standard
- RSS: ülevaade ja praktilised soovitused räägib RSS uudistevoo-standardist ning soovitab vahendeid nende lugemiseks.
- Sissejuhatus RSS formaati – formaadi tutvustus webmasteritele ja programmeerijatele.
Muud kirjutised
-
Kolhoosnik tagasi koolipingis – soovitused klasside kodulehekülgede tegemiseks
-
Vaata ka autori ingliskeelset weblogi drop.org portaalis, kus samuti weblogide / community / usability-alaseid vihjeid võib leida.
Üks kommentaar
Jälle CMS ja jälle testid.
Sai siis ka natuke erinevaid vabavaralisi CMS tükikesi testitud, mille laadsetele asjadele on minul mõned pisukesed lisanõudmised:
Ülaltoodust lähtuvalt kuulub hetkel minu sümpaatia niisugusele tootele nagu EZContents, mida teeb Visualshapersite nimeline punt.
Nõuded süsteemile: apache, php, mysql
Plussid:
ülilihtne installeerida, häälestada ja kasutada.
Miinused:
pole wysiwyg editori, failide ja piltide haldus on natuke täbar (moodul on kehvake ja asi on failipõhine mitte baasipõhine), menüüde sügavus on ainult kaks taset (muutub versioonis 2.0), mann on puudulik.
Kokkuvõte:
Vaatamata kõigele asi toimib ja hetkel tundub, et paremat alternatiivi minu nõudmiste täitmiseks pole.
Tõstsin ühe oma asutuse sisevõrgu veebiserveri staatilise lehekülje koos kujundusega ümber mõne tunniga. Põhiliselt kasutasin copy-paste ja asja lihtsustamiseks kopeerisin ümber sisu koos olemasoleva html vorminguga. Natuke tuli pildi ja faililinkide juures käsitööd teha (lingid ümber nimetada), aga siiski suht vähe.
Julgen väita, et see asjake sobiks täiesti vabalt enamuste väiksemate firmade ja riigiasutuste veebilehe mootoriks ja selle hind on täpselt null raha.
Niipalju siis CMS asjades selleks korraks.
Dc.