[ kuna ma miskipärast ühtki lähemat häälekaalu koolituse tutvustust HTML-kujul ei leia, siis panen siia ühe word-voldiku sisu -pets- ]
HÄÄLE(KAALU)KOOLITUS
JUULIS-AUGUSTIS 2005.A.
EESTIMAA ERINEVATES VALDADES JA KÜLADES
Sulle läheb korda oma küla või valla käekäik?
Sa oled aktiivne ja hoolid sellest, mis su ümbruses toimub?
Sa soovid osaleda oma kodukoha tuleviku kujundamisel?
Liikumine Kodukant koostöös Avatud Eesti Fondiga kutsub juulis ja augustis kõiki inimesi, kes eelnevatele küsimustele vastavad JAH
HÄÄLE(KAALU)KOOLITUSELE
Koolitusel otsitakse ühiselt vastuseid küsimustele:
- Kas mäletad, kelle poolt viimastel valimistel hääletasid? Kas mäletad ka, miks?
- Kas valimislubadused said täidetud? Kui ei, siis kas keegi ka vastutab?
- Kuidas üldse kohalikke liidreid valida? Milliseid küsimusi neile esitada? Kuidas leida valimispropagandast asja iva?
- Kui sul ei ole kellegi hulgast valida, siis kuidas ohjad enda kätte võtta? Kuidas koondada mõttekaaslasi ja ühendada jõud? Kuidas teha valimisliitu? Mida arvestada oma valimisplatvormi koostamisel?
Nii neil kui ka paljudel muudel teemadel aitavad kaasa mõelda Linnar Viik, Ivi Proos (või Juhan Kivirähk) ja Raul Rebane.
Koolitus on tasuta. Täpsemat infot kellaegade ja toimumispaikade kohta saab telefonil 5194 1537 (Mai Kolnes, Liikumise Kodukant projekti koordinaator), aadressilt www.kodukant.ee või oma maakonna Kodukandi koordinaatorilt.
Linnar kõneleb üleilmastumisest ja Eesti võimalusest jätkuvalt edukas olla. Ta aitab leida vastust küsimusele, kuidas oma küla/valda elus hoida. Mõtleme koos, mis on võimalused ja valikud – keda valida kohalikku elu juhtima?
Ivi vedada on mõtterännak-rühmatöö – kohalik elu valimistest valimisteni 2002-2005. Kõik kohalolijad saavad kaasa mõelda:
- Mida saavutati, mis ebõnnestus?
- Kas on võimalik oma küla/valla asju paremini ajada?
- Kas kõik aktiivsed inimesed löövad kaasa?
- Mida teha, et külal/vallal läheks paremini?
Raul püüab defineerida kohaliku edu valemit ehk kuidas ära tunda ja toetada liidreid.
Koolituste esialgne ajakava:
26.juuli Käina vald, Hiiumaa
27.juuli Orissaare vald, Saaremaa
28.juuli Kaarma vald, Saaremaa
8.august Otepää vald, Valgamaa
9.august Rõuge vald, Võrumaa
10.august Urvaste vald, Võrumaa
16.august Lihula vald, Läänemaa
17.august Tori vald, Pärnumaa
18.august Häädemeeste vald, Pärnumaa
22.august Torma vald, Jõgevamaa
23.august Tabivere vald, Jõgevamaa
24.august Lohusuu vald, Ida-Virumaa
Linnar Viik on õppinud infotehnoloogia juhtimist ja rahvusvahelist majandust Tallinna tehnikaülikoolis ja Helsingi Ülikoolis, täna ettevõtja, konsultant ja õppejõud. Lisaks mitmete Kesk- ja Ida-Euroopa valitsuste nõustamisele hetkel tegev ka mobiilside tootearenduses ja keeletehnoloogiates. Stockholm Challenge ja Global Junior Challenge IT auhindade rahvusvahelise žürii esimees.
Ivi Proos on sotsioloog ja majandusteadlane, pikaajalise koolituskogemusega. Õpetab üliõpilasi ja teeb täienduskoolitusi. Osaleb pidevalt sotsioloogilistes uuringutes, analüüsib Eesti ühiskonda ja tunneb rõõmu meie edukuse üle.
Raul Rebane on kommunikatsioonikonsultant, Euroopa Ringhäälingute Liidu suurürituste infokoordinaator, strateegilise kommunikatsiooni õppejõud. Aastatel 1977-1997 oli ETV kommentaator ja programmijuht.
Juhan Kivirähk on sotsioloog, kes on teinud avaliku arvamuse uuringuid juba üle 20 aasta. Praegu töötab uuringukeskuses Faktum. Aastatel 1996-1998 oli valitsuse pressibüroo direktor. Lühikest aega töötas ka kunagise “Sõnumilehe” arvamustoimetuses, kuid kommentaare ajakirjanduses avaldab usinalt tänaseni.