Alustuseks viited muudele lugudele Tehnokrati veebis, mis seotud DV või lihtsalt videoga:
- Koduvideo kokkulõikamisest ja domeenindusest (juttu IEEE1394 eh FireWire kohta, vihjed soovitatavatle analoog-kaartidele, samuti Petsi DV-teema lingid)
- Alar Jäätese alustatud teema digivideost
- Arutelu 30.10.2000 saate skripti juures
- Eelnevates tekstites korduvalt ka viide Jako Bergsoni AMis ilmunud artiklile Digivideo.¨
- Sügisel otsisime animatsiooniks sobivat softi: enamus pakkumisi küll GIFi ja Flashi kohta, aga siit leiab ka päris õige viite Animateclay.com peale: Animatsiooniks sobilik soft.
Panen siia välja mõned lingid DV jaoks sobivate video-editoride kohta. Algselt saatis need Tõnu Pipar mulle ühe kirjavahetuse käigus, aga olen siin asja veidi järjestanud-täiendanud.
Petsi lemmik-utiliit
Scenalyzer — lõikab videofaili juppideks start/stop järgi (nii kellaaja kui optilise tuvastuse alusel), tunnistab erinevaid faili formaate, ideaalne sisse-tõmmatud failide sortimiseks-haldamiseks-tagasikirjutamiseks.
Editorid
- Pinnacle Studio 7 — Petsi lemmik kodukasutaja-editoride vallas (oskab salvestada valmis videot DV-lindile tagasi ilma ümber-renderdamata)
- MovieXone – Tõnu lemmik, tasuta.
- http://www.ulead.com/download/download.htm
- www.digitalorigin.com teeb mitut sorti videoeditore, sh tasuta FreeDV, mille leiab ICanStream alt
- Thugs at Bay Zwei-Stein
- MainActor v3.56
- VideoMach v2.3.5
Utiliidid
- Video Stabilizer for Windows 9x/me/NT 4.0/2000 (Intel only)
- http://www.mnsi.net/~jschlic1
- AVI ->CDR’ile DVD formaadis: huvitav aga ei ole veel proovinud.
- www.amitm.com/links.htm ohtralt linke igat masti video-teemalisele softile
- DVSpeed — tasub testida kas arvuti (HDD) on piisavalt kiire, et FireWire’t kasutada
Tõnul on endal Conceptronic (Hollandi Tulip) IEEE 1394 kaart 3 porti koos MGI Wave 3.5 softiga. Vaata www.conceptronic.net Pood www.mikromaailm.ee Vilde tee 150, hind 965,00 EEK. Ordi pakub hetkel vist kõige odavamat IEEE1394 kaarti, hind ca 600 kr, neil ka PCMCIA kaardid ca 1100 kr eest saadaval. Tigmas on valik erinevaid, alates ca 1000-kroonistest, aga saab ka täiesti originaali Adapteci, komplektid kaabliga ja ilma 1300-1800 krooni.
Nagu öeldud, meeldib minule kõige enam Pinnacle’i StudioDV — minul on see prooviks koos ühe Sony kaameraga (DCR-TRV 730 digi8), müügil on see komplektis kaart+soft hetkel näiteks Beesting‘us (tõsi, hind 3200.-). Sony OEM-komplektid mis mõeldud müügiks koos kaameraga peaksid olema alla 2000 krooni (küsi nt Miterassa‘st või sellelt Sony-müüjalt, kellelt oma kaamera ostsid).
Mida selle kõigega teha saab? Vaata näiteid www.kinobuss.ee töötoas!
5 Kommentaarid
Jäänud on mainimata ehk Virtualdub
Petsi lemmik Pinnacle on ka minu lemmik.Olen seda mõned kuud kasutanud ja võin öelda, et ülimalt kasutajasõbralik pakett. Praktiliselt kogu montaaþ toimub drag&drop. Valmis montaaþi saab salvestada suvalises formaadis(AVI,RV,MPEG-1,MPEG-2).
Mis puutub aga hinda, siis 3200.- on veica üle pakutud. Ostsin Pinnacle paketi (kaart, kaabel ja soft) Tartust Sony esinduskauplusest kõigest 1990.- eegu eest.
Kes otsib,see leiab!
Jajah, on tõesti olemas nüüd ka OEM-versioonid mis peaksid ametilikult saama müüdud koos uue kaameraga, aga kerge kauplemine pole ju kunagi keelatud (näiteks võid ju vihjata, et su kaamera näeb kah peaaegu nagu uus välja ;-).
Te olete saabunud pikamaajooksjate lehele.Kõige pealt mailige mulle mis te tahate mult selle kohta teada saada.
Mul MovieXone 4.0 käima ei lähe. Proovisin 98 ja 2000 all
Annab järgmise veateate:
Unable to find address of “nspcbPowerSpectr” function