Tehnokratis oleme Radio’st ka kunagi varem rääkinud — aga siis oli tegemist suht advanced kasutajale sobiliku produktiga. 11. jaanuaril välja tulnud Radio 8 on aga igati keskmise kasutaja jaoks sobilik: alates kasvõi sellest, et Radio ise jääb tukkuma tray‘le ehk sinna kella kõrvale ja topeltklõps sellel ikoonil toob lahti juba vaate Radiole läbi sinu netibrauseri. Ja loomulikult rääkimata installimisest, mis tähendab lihtsalt paar korda Next-nupu vajutamist ja siis oma nime, e-posti ja sobiliku salasõna sisestamist.
Aga mis loom see Radio siis ikkagi on?
- Radio on veebieditor: selle abil saad sa lihtsalt omale kodulehe teha
- Radio juurde kuulub ka üle xmlStorageSystem’i kasutatav veebiruum Userland’i serveris, kuhu vaikimisi kõik sinu tehtav upstream’itakse
- Aga sa võid panna Radio upstream’ima ka näiteks kolhoos.ee saitidele, blogger’isse või FTPga kuhu iganes, vt nt www.hot.ee/tehnokratt. Ja lisaks muidugi tugi Movable Type’i, Drupal’i jpt ajaveebi-softide jaoks.
- Radio oskab ise sind huvitavaid uudiseid koguda: paljud uudistesaidid ja ka lihtsad ajaveebnikud jagavad oma uudistepealkirju RSS-kujul ja Radio abil oled sa maailmas toimuvaga alati kursis, lisaks on sul lihtne seda kõike ka oma veebilehel kajastada
- Radio on täielikult muudetav: kogu süsteem põhineb andmebaasil ja skriptingkeelel ja ning ka süsteemi enda skriptid on mitte ainult et selgelt loetavad vaid ka soovi korral muudetavad.
Kõigepealt: kuidas Radio välja näeb — sellest saab hea ettekujutuse, kui vaadata mõningaid ekraanipilte millele viidatud ka radio.userland.com esilehelt: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11. Ehk nagu näha, käib kogu elu brauseri vahendusel ja on äärmiselt lihtne.
Et Radio olemusest, võimalustest & kasutamisest võimalikult lihtsalt aimu saada võiks läbi lugeda need kaks teksti: kõigepealt kasutajate jaoks Radio UserLand for Webloggers ja siis veidi enam tehnilist huvi tundvate jaoks Radio UserLand for developers (progemise teemal on heaks sissejuhatuseks & võimaluste demoks ka Simon Fell’i lugu Radio Extensibility mis räägib sellest, kuidas ta pani Radio oma veebipostitustele lisama kirjutamise ajal mänginud MP3-loo nime).
Nagu näha minu näitest ehk www.hot.ee/tehnokratt võib oma weblogi vabalt ka Userlandi serverist mõnda kohalikku FTP-serverisse kolida, lisaks võib võtta lisaks sellie tööriista (hetkel veel beeta-staadiumis) nagu Manila-Blogger Bridge Tool ja peegeldada ka näiteks meie kolhoos.ee all asuvatesse Manila-veebidesse (minu test hetkel test13.kolhoos.ee), või siis blogger.com’i. Tegelikult on süsteeme, mis oskavad uudiseid vastu võtta teisigi, nt Drupal mida kasutab www.trip.ee
2 Kommentaarid
miks asi WinMEga ei taha yhilduda? Nagu töötab töötab, nii kui trays asuval ikoonin klikin asi illegal operationit viskab? 98 peal töötab perfektselt.. on keelegil veel mingisuguseid probleeme ette tulnud?
2 Masinat on värskelt installitud.. kummasgi ei tööta!
Kiika igaks juhuks radio.userland.com/discuss — seal juttu igat masti bugidest… Tean, et kunagi neil mingi selline probleem oli…