KülaTee

Tiigrihüppest teavad vist kõik: arvutid kooli ja puha. Aga mis asi on Külatee? www.kylatee.ee selgitab:

KülaTee eesmärgiks on andmesideteenuste arendamine maapiirkondades. Programmi esimeses etapis olid erilise tähelepanu all kohalikud omavalitsused, sest need on riigi põhiregistrite andmehõive esmatasandid ning kodanikule otsest teenust pakkuvad asutused. Seetõttu võeti eesmärgiks kõigi kohalike omavalitsuste andmesideühendustega kindlustamine. Kuid programmi sihtgrupp ei ole piiratud vaid omavalitsustega.

Sealsamas edasi surfides ilmneb, et enamus Eesti vallavalitsustest on varustatud vähemalt 64kbps ühendustega… aga mis on kõige selle taga? Miks KülaTee ette võeti? Kas keegi veel peale omavalitsuste peaks saama kohapeal netiühendust? Kas interneti laialivedamisel võib olla ka mingeid muid vahvaid kaaseffekte? Mis KülaTeest edasi saab? Sellele katsukski tänases Tehnokratis lähemat selgitust saada.

Lisaks www.kylatee.ee lehele soovitaks kindlasti kiigata ka Pärnumaa KülaTeed: www.parnumaa.ee/kylatee (hea võimalus kohaliest tingimustest ja valmis ehitatud lahendustest aimu saada).

Uus ASP – MS Notepad !!!

Nii kirjutas meile Alan Rein ASP-teemast pidades selle viimasel ajal rõhutatult üles kerkimist tubli PR-töö viljaks. Nimelt pole ta leidnud hurraaa kõrval eriti vastust kümnele küsimusele… loe lähemalt ja kommenteeri: Uus ASP – MS Notepad !!!

Meie üleskutset on kuulda võetud!

Täna kipuvad olema sellised hüüumärkidega pealkirjad… NIMELT: see oli vist teieses tele-Tehnokratis kus sai küsitud, et miks on nii et on eraldi internetikohvikud ja siis sellised söögi- ja ajaviitmiskohad mis on netivabad? Võiks ju arvestada, et üha enam inimesi kasutab mobiilset töökohta ja laua kõrval võiks läpaka jaoks olla toitepesa ning võrguühendus.

Kirjutab meile Kuldar Uibo (PBC Piljard — nn Marati maja, Tartu mnt / Hermanni tn nurk, vt ka www.piljard.ee):

[ … ] Lisaks seni pakutavale meie saalis Hermanni 1 Tallinn on nüüdsest võimalus kasutada ka internetti. Ühenduse kiirus on kuni 6 Mbit/s. Internetti saab kasutada:

  • saalis oleva 2 masina vahendusel (testperioodil 75 senti/min – 45 kr/tund)
  • külastaja oma arvutiga TASUTA (hetkel on 2 võrgupesa ning vajadusel saame operatiivselt nende arvu suurendada) [ … ]

Vaat see viimane on see, mis meile eriti rõõmu teeb — aitab sellest WAPiga ringiukerdamisest, saba seina ja tööle! Ja väga positiivne, et selline teenus tasuta on: mina kohe heameelega räägin seda juttu TASUTA edasi.

Veidi tehnilist: nagu kiirusest aimata võib on kasutusel ADSL-ühendus, sedapuhku Uninetilt. Süsteemi (sh selle kuidas saalis olevate masinate aega jupikaupa müüa) pani paika Nixor AD. Ahjah, esimese hooga oli neil jäänud paigaldamata toitepesa ja juba esimesel testimisel (tegime seal nimelt järgmise tele-Tehnokrati algust) sai mu läpaka väsinud aku veidi enneaegselt tühjaks. Selle lisamine ei ole muidugi mingiks probleemiks, lihtsalt soovituseks kõigile kes tahavad järgi teha: ärge unustage toitepesa, inimesel kes linna pealt tuleb võib lisaks kõhule ka aku hakata juba tühjaks saama ;-)