Kaebus segavate saatjate kohta 2,4GHz vabasagedusalas

Sideametile
Tallinnas, 27.02.2001

Tehnokrati telesaate (eeter 26.02.2001) salvestuse käigus tuvastas võttegrupp ja kaasatud ekspert (Toomas Kadarpik, 3K Group) Tallinna kesklinnas Tõnismäel Haridusministeeriumi katusel 2,4 GHz vabasagedusel töötavad seadmed, mis on meie hinnangul lubatust suurema võimsusega (lisavõimendus, seadmetega sobimatud antennid vms) ja seega segavad teisi kasutajaid.

Samuti avastasime tugevamat signaale Olümpia katuselt ning veel mõned potentsiaalselt probleemsed signaalid, mida täpsemalt ei lokaliseerinud (nn Äripäeva maja katuselt Mustamäe suusahüppetorni suunal, SAS Radissoni katuselt Toompea suunal).

Palun Sideametil kontrollida meie amatöör-mõõtmistulemusi ning otsustada, kas tegemist on vabasagedusele kehtestatud 100mW piirangu rikkumisega.

Olen nõus osalema täiendavatel mõõtmistel ning täpsustama andmeid. Eksperimendi kirjeldus on leitav http://www.tehnokratt.net/stories/storyReader$358, selle juurde käivad spektrilõiked http://www.tehnokratt.net/stories/storyReader$363

Peeter Marvet

  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)