Ordi vastulause EAKO’le

Ausalt öeldes võttis eelmine nädal ahastama Äripäeva lugu Piraatplaadi saab firmas teha raskusteta (siinkohal lingitud PMO veebiuudisele) milles Ilmar Härg EAKO‘st lasi mitmes firmas CDst koopia teha ja nimetas seda autoriõiguse seaduse rikkumiseks. Masendav, kui lihtsa nipiga õnnestub panna ajalehti lausjama avaldama — maagiliseks sõnaks mis avab tindipoti ja teritab sulge on “piraatlus” (või “autorikaitse”).

Äripäev ilmutas täna st 30.05.2005 arvamuse-rubriigis (osaliselt) Ordi vastulause 25.05 ilmunud loole. Kuna Äripäeva veeb on tasuline palusin Ordilt vastulause teksti — mis muideks faili-info kohaselt on kirjutatud ja välja trükitud juba 25.05 kell 11 hommikul — ning lisan selle ajaloo huvides ka Tehnokrati veebi. Autoriõiguse seadusega saab igaüks ise tutvuda wLex’is.

Ilmar Härg ja Äripäev on teretulnud esinema omapoolsete kommentaaridega, heameelega teeks seda podcasti vormis ja koos (BSA Eesti liikme) Ordiga.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)