sõnaõiglus ja usuvabandus

Postimees Online / BNS Prokuratuur ei alusta kirjanik Õunapuu suhtes kriminaalasja (vt varem samal teemal minut.ee):

Põhja ringkonnaprokuröri Katrin Sutti sõnul ei tuvastatud antud juhtumi puhul usulisele vihkamisele üleskutsumist.

«Üleskutse vihkamisele seisneb tegevuses, millega süüdlane tahab teises isikus kutsuda esile konkreetse vihkamise. Süüdlasel peab olema vastav ootus ja tuntav soov, et avalduse adressaadid vahetu üleskutse tagajärjel hakkaksid kedagi või midagi vihkama,» ütles Sutt BNSile.

Prokuröri hinnangul oli kõnealuse ajaleheartikli näol tegemist Ervin Õunapuu isiklike äärmuslike väljaütlemiste teatavaks tegemisega.

«Õigus levitada vabalt oma arvamust sõnas, trükis, pildis või muul viisil on Eesti põhiseaduse kohaselt igaühel,» märkis Sutt.

See võiks olla aluseks ka mitmete muude arvamuste ümbervaatamisel. Ja lugege Shirky’t, Teller soovitas: Group as User: Flaming and the Design of Social Software.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)