Rahvaloendus ja privaatsus — USAs

#

Alles see oli, kui Eesti rahvaloenduse-järgse infotöötluse puhul ilmnes võimalus, et tulemuseks võib olla superandmebaas mis võimaldab kogutud andmeid ja reaalseid isikuid uuesti kokku viia. Kui Andmekaitseinspektsioon poleks vahele astunud, oleksimegi pidanud leppima algse selgitusega, et kes seda kahtlustab, on loll.

Paistab aga, et kodutöö on tegemata hoopis meie statistikutel. Nimelt näevad USAkad juba kümmekond aastat tõsist vaeva, et lisada rahvaloenduse andmetesse (mis välja antakse) piisavalt müra, välistamaks võimalust, et isikud on tuvastatavad. Müügil oleva tarkvara abil suudaks ka üsna algeliste teadmistega kodanik vastava töö ära teha, oli arvamus aastal 1998…

Loe edasi…

Postitatud rubriiki Arhiiv, Kiika veebi!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)